Povaha Írskeho Setra

povSeter  je milý, oddaný, priateľský, inteligentný a správa sa veľmi otvorene. Írsky seter ako rodinný spoločník vychádza veľmi dobre s každým členom rodiny, či je to dieťa, dospelý alebo starší človek. Ako rodinný pes je seter veľmi prítulný a zbožňuje svojho majiteľa. Je priateľský k deťom a iným psom.


V minulosti stáli v popredí ich poľovné schopnosti ale aj použitie v rodinách. Práve preto našiel seter svoje miesto v mnohých domácnostiach a v súčastnosti možno povedať, že setrov, ktorých stretávame v mestských uliciach a mestských parkoch plnia funkciu spoločenského psa. 75% šteniatok z vrhu ide do rodín ako domáci miláčikovia.

pov

Tak ako deti potrebujú pohyb na čerstvom vzduchu, tak aj
so psíkom treba chodiť von. Pohyb je dôležitý pre jeho dobrú kondíciu, zdravie a socializáciu. Je jedno či si zvolíte prechádzky, agility alebo iné druhy psích športov. Pohyb prospeje nielen Vášmu psíkovi ale aj Vám.

 

 

 

Seter je kontaktný pes, spoločnosť iných psov výrazne vyhľadáva, vzájomné naháňanie a hry ho určite urobia šťastným. Aj Vás. Pohľad na setra v pohybe je niečo fascinujúce, majú neuveriteľné manévrovacie schopnosti. Vedia sa pri hre, v tej svojej rýchlosti skvele uhýbať a preskakovať.

 

pov

Výchova: Seter sa väčšinou učí nielen rýchlo ale aj dôkladne. Výchova a výcvik preto musia prebiehať dôsledne, ale bez tvrdosti. Iný prístup by im ublížil. To, čo sa naučia, po niekoľkých opakovaniach si ľahko zapamätajú. Seter rovnako ťažko zabúda, najmä na zlé zaobchádzanie.

 

 

št

Seter je veľmi senzitívny pes, jedna sučka z našej chovnej stanice je využívaná na canisterapiu pre autistické a postihnuté deti. Všetci sú z nej nadšení, rodičia aj deti.

 

 št

Seter je miláčik, zlatíčko, láska... Jeho oddanosť je neuveriteľná.
Každý kto ho spozná, je ním nadšený a nikdy neoľutuje, že si ho zaobstaral. Je to vynikajúci spoločník pre dobré i zlé chvíle, pre obdobie radosti i smútku.