O nás

Vyrastala som v rodine, kde moji rodičia mali 25 rokov úspešnú chovateľskú stanicu Nemeckých boxerov. Súčasťou môjho života bolo množstvo výstav, skúšok a šteniatok, no proste všetkého, čo sa chovateľskej stanice týka. Prirodzeným vývojom môjho života bolo, že aj naše deti sme viedli láske k zvieratám, psov nevynímajúc.

Chodili sme na výstavy a vyberali psíkov, ktorí by sa nám páčili. Keď sme sa nasťahovali do rodinného domu a deti podrástli, nič nebránilo tomu, zaobstarať si psíka. Výber bol ťažký. Starší syn chcel vlčiaka, mladší yorkšíra a dcéra kokeršpaniela. Radila som sa s veterinármi, študovala knihy...
Až raz, po našej ulici kráčala mladá slečna s neuveriteľne krásnym, štíhlym psom, mahagónovej farby, ladným pohybom a tenučkým ako prútik. Keď sme si zistili o akú rasu ide, opäť nasledovalo štúdium dostupnej literatúry a najmä posúdenie, či táto rasa je vhodná do rodiny s deťmi. Energická rodina = energický pes. Nakúpili sme si inzertné časopisy, prelúskali internet, až nás osud zavial do Čiech. Všetko prebiehalo hladko a nás čakala už len cesta za vytúženým šteniatkom. V dedine blízko Prahy, v záhrade rodinného domu, pobehovali štyri krásne šteniatka. Tá najväčšia neplecha, jediná totiž vedela preliezť plot medzi výbehom a úžitkovou záhradou, čakala na nás. Dlhú cestu domov prespala, prvú noc v novom prostredí zvládla bez problémov, hygienické návyky sme nemuseli výrazne riešiť, lebo bola väčšinou vonku.
Začal nám nový život - život so psom. Výcvik, výstavy, skúšky, úspechy a neúspechy, starosti a radosti.
O našich psíkoch, radostiach a starostiach, úspechoch a neúspechoch sa dočítate na našej stránke.

Cieľom našej chovateľsej stanice je v prvom rade odchovať zdravé šteniatka a poskytnúť novým majiteľom našich budúcich šteniatok cenné rady a pomoc, akej sa dostalo aj nám.
Ako náš chov pokračuje, môžete sledovať na našich stránkach.

Nie som síce poľovník, ale mojou snahou je viesť psov nielen po výstavnej, ale aj pracovnej stránke. Chcem ísť  príkladom a dodať odvahu tým, ktorí chcú so psom pracovať a nemajú poľovné skúšky. Ide to, stačí iba chcieť.

Šlachtová Dagmar